:: main ::

:: fotos ::

:: linky ::

:: texty ::

:: maps ::

page1, 3
News

21.8.2007
Po konferenci ICNAA 2007 konané v Irské Galway se čtyři mládenci (Antti, Joonas, Tatu a já) vydali v zapújčené toyotě avensis na dvoudenní zpateční cestu do Dublinu, fota zde.

3.7.2007
Týden před největším finským pozdvižením: "Juhannus/Midsummer/Letní slunovrat - prostě největší finská pijatika", jsme se vydali trochu potrénovat na Timovu chalupu do vesničky Pajupuro (volně přeloženo - Vrbový potok) u jezera Sääkspää (volně přeloženo - Hlava komára). Nekončící dny, žádná noc, neustále vytopená sauna, spousta jídla a chlastu, parádní víkend, pár fotek najdete zde.

22.5.2007
Tři mládenci (Jarno, Tatu a já - na fotce zprava před Ermitáží) si vyrazili na pět dní do převeliké Rusi do velkoměsta Saint Petersburgu, fotoreportáž najdete zde.

12.4.2007
Na velikonoční prázdniny jsme si s kamarádkou Helmi udělali výlet do Laponska, naposledy si ještě zablbnout na sněhu. A protože jsme se rozhodli na poslední chvíli, jediné co na nás z finančně dostupných středisek zbylo, byly od sebe ne příliš vzdálené Luosto a Pyhä. Fotky zasněžených kopečku najdete zde.

K shlédnutí jsou ještě dvě flashová videa:
Ride - celý svah za 1:30.
Atmosphere - na vrcholku klid, jen vítr.

17.2.2007
Trochu jsem si pohrál s Google Maps API, výsledkem je zrušení sekce vzkazy a její nahrazení sekcí maps. Jednotlivé markery na mapě odkazují na alba fotek ze sekce fotos, vyzkoušejte sami. Pro případ, že se Vám Google Maps API zamlouvá a chtěli byste si s ním pohrát sami, přikládám ke stažení zdrojáky, které by Vám to měly trochu usnadnit (.zip nebo .tgz).

17.11.2006
Dvoudenní pracovní výlet s Anttim na měřící stanici na ostrově Utö byl jednou z mála přiležitostí, jak aspoň na chvíli opustit Helsinki. Tato pozaďová stanice se nacházi v tzv. Archipelago sea v Baltském moři, mapa zde. Jelikož přímé spojení z Helsinek neexistuje, je třeba podniknout poměrně dlouhou cestu, vydat se na západ, směrem k Turku, přes města Kaarina, Parainen, trajektem do přistavu Pärnäs, odtud lodi přes ostrovy Nötö (13.8 nam. mil), Aspö (4.4 nam. mil), Jurmo (9.2 nam. mil) až na ostrov Utö (10.4 nam. mil). Moc dobře nechápu, jak v těhle místech může někdo trvale žít, ale to bude tím, že jsem od narození suchozemec. Každopádně, příroda přenádherná.

30.9.2006
Minulý týden jsme s Helmi navštívili Talin, tohle město mi moc k srdci nepřirostlo, maličké a více méně prázdné, možná to bylo tím, že byla neděle. Nadto jsme celou dobu byli řádně posilněni alkoholem, jak už je to při těchto výletech zvykem, jsem rád, že jsem vůbec něco vyfotil.

23.8.2006
Přidány fotky z poslední návštěvy západu USA. Cesta zapůjčeným vozem značky Chrysler Sebring Convertible vedla z Denveru přes Grand Canyon, dále Las Vegas, Los Angeles, San Francisco, Nevadskou poušť a přes Salt Lake City zpět do Denveru.

A ke shlednutí jsou i dvě připitomělá videa:
Route 66 (30 MB) - Zažijte si příšernou nudu.
Viva America (24 MB) - Úryvek z atrakce, pořízený na Fremont Street, Las Vegas.

22.8.2006
Jelikož se dnes jen stěží u provideru webhostingu dočkáte serverů s nastavením "safe mode=off", musel jsem opět překopat celou galerii, takže nyní Powered by Coppermine Photo Gallery.

16.1.2006
Partička ve složení HH (holky z Holešovic feat. "Master of the Rock" alias Dušan Bustin) a KK (kluci z Karlína feat. Marcus Mendosa) se vydala na sněhové radovánky do Alp d' Huez, fotky k vidění zde.

Dále pak videa:
video1 (2,2 MB) - Dušanův první skok.
video2 (2.1 MB) - Luciin skok - "Už jede, už jede!"
video3 (1,7 MB) - Dušanův druhý skok - "Už to skočím teraz"

page1, 3

copyright © brus.net